Іщук Володимир Михайлович


Головний редактор журналу "Голос Полонії"Журналіст, публіцист, автор низки політологічних книг. 

Керівник Прес-служби Житомирської обласної молодіжної громадської організації "Союз польської шляхти". По лінії матері нащадок польських дворян (родини Голембіовських, Войнаровських, Жолкевських).

У 2004 – 2006 роках був керівником Прес-служби Житомирського регіонального штабу кандидата на посаду Президента України Ющенка (згодом, на виборах у Верховну Раду України 2006 року керував прес-службою обласного штабу «Нашої України»).

З 1995 по 2006 рік працював журналістом у виданнях: «Віче», «Слово Просвіти», «Вільне слово». Редагував молодіжну сторінку у Всеукраїнському громадсько-політичному тижневику «Українське слово». Мав акредитацію Верховної Ради України.

Був помічником-консультантом народного депутата України. Працював у Політичному управлінні при голові Народного Руху України.

Публікувався у газетах «Президентський вісник», «Влада і політика», «Без цензури», «Gazeta Polska», а також Інтернет-виданні  "Українська правда". Нагороджений за есеїстику з проблем політології дипломом лауреата видавництва "Смолоскип" 1999 року.

З 1996 по 2000 рік, у регіональних та центральних засобах масової інформації («Віче», «Українське слово», «Президентський вісник») оприлюднив низку статей про необхідність впливу на масову свідомість українців, з метою інтеграції суспільства навколо загальнодержавної ідеї.

Логічним продовженням цієї популяризаційної кампанії, стала публікація книжки: УКРАЇНА: ПРОБЛЕМА ПРЕСТИЖНОСТІ ТА ІДЕНТИЧНОСТІ  (К.: "Смолоскип", 2000.–92 с. ISBN 966-7332-32-2), де були зібрані ідеї і аргументи на користь активного позитивного впливу на масову свідомість українців, з метою об’єднання суспільства навколо спільних ідеалів та цінностей.

В наукових і політичних колах ця книжка не залишилася не поміченою.

Через два роки книжка увійшла в Робочу навчальну програму курсу «Комунікативні технології» Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (проф. Коновець О.Ф.). Затверджено на вченій раді (протокол № 2 від 16 вересня 2002 рокупідписаний головою НМР Інституту журналістики Т.О.Приступенком 8.02.2002 року).

Також книжка увійшла у рекомендовану літературу Навчальної програми дисципліни «Політична трансформація в сучасному світі» для спеціалістів і магістрів (проф. В.П. Горбатенко) Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП). Програма була затверджена на засіданнях кафедри політології (протокол № 6 від 20.02.2003) та підтверджена на засіданні кафедри філософії та політології (протокол № 1 від 08.09.2005), а також була схвалена вченою радою МАУП.
Факультет філософії Одеського національного університету рекомендував книжку в рамках Матеріалів до курсу «Національна самосвідомість як загальнолюдська цінність» для студентів 5 курсу. В рамках рекомендованої літератури теми № 6. «Виховання національної свідомості як педагогічна проблема».

Кафедра філософії та політології Донецького юридичного інституту Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка рекомендувала книжку в списку літератури Робочої навчальної програми з дисципліни "Політологія" для слухачів І курсу факультету заочного та дистанційного навчання працівників ОВС, Підготовлена к.і.н., доцентом Титаренком Д.М., к.і.н., старшим викладачем Сусликовим В.Є. Робоча навчальна програма затверджена Першим заступником начальника інституту з навчальної та методичної роботи полковником МВС В.В. Пашутіним, на засіданні кафедри філософії та політології (протокол №10 від 25.08.2010).

Посилання на книжку і цитати із неї увійшли до наукових видань і монографій, серед них:

= Колективна монографія Національного інституту стратегічних досліджень "Український соціум" (розділ 5.2. Формування етнічної ідентичності сучасних українців);

= Випуск № 44 «Наукових записок» Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса Національної академії наук України;

= Наукові записки Інституту журналістики (том 34 січень - березень 2009 року) Київського національного університету ім. Т. Шевченка;


= Щоквартальний науково-методичний журнал "Таврійський вісник освіти" № 1 за 2003 рік Південноукраїнського регіонального інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів;

Дисертація кандидата політологічних наук Руденко Юлії Юріївни (23.00.02 / Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2003): «Політична свідомість українського суспільства в трансформаційний період: чинники формування (політологічний аналіз)».

Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук Вільчинської І.Ю.: «Етнічна та національна ідентичність сучасної української молоді 2002 року». Національна академія наук України. Інститут держави і права ім. В.М. Корецького. – К., 2002.


Монографія Руденка М. «Політична система і громадянське суспільство: європейські і українські реалії» (розділ ІІ Дослідження проблем політичної системи та громадянського суспільства у вітчизняній науці);

Монографія Офіцинського Р. «Політичний розвиток незалежної України (1991 – 2004) в аспекті європейської ідентичності (На матеріалах періодики Заходу). – Київ: Інститут Національної академії наук України – Ужгород: Ґраджа, 2005. – 468 с. (сторінка 66);

Монографія Даниленко В.Я. "Український дизайн крізь призму селянської та урбаністичної культури українців" (Харківська державна академія культури і мистецтв);



Публикацию кандидата философских наук Гетало Т.Е. «Культурная самоидентификация - основа социального взаимодействия». (Харківський національний економічний університет);

= Статтю Новікова М.М. "Сучасний стан та перспективи правовиховної діяльності центру правової допомоги населенню" в № 2 (2)/2011 Юридичного вісника Причорномор'я та іншію

З 1999 по 2005 рік у низці всеукраїнських видань («Українське слово», «Влада і політика», «Президентський вісник») було опублікувано ряд статей ряд присвячених проблемам міжнародних відносин, геополітики й зовнішньої політики України. У публікаціях популяризувалася концепція зближення країн регіону між трьома морями – Балтійським, Чорним і Каспійським, а також ідея регіонального лідерства України у регіоні ГУУАМ.

В 2010 - 2011 годах, в "Газеті Польській" опублікував серію статей присвяченій проблематиці польсько-українського історичного примирення і порозуміння.

Ще однією темою, якій автор приділяв увагу у своїх публікаціях з 2005 року, була популяризація необхідності проведення в Україні (на зразок посткомуністичної Чехії та Східної Німеччини) люстрації – процесу тотального очищення органів державного управління, силових структур, спецслужб і засобів масової інформації від старої радянської та проімперської гвардії чиновників та агентів КДБ, які тримали країну у лещатах авторитаризму до 1991 року, та гальмували її рух у напрямку європейської та євроатлантичної інтеграції після нього. Цієї теми автор торкався на сторінках житомирської обласної газети «Вільне слово» та Інтернет-видання «Українська правда».

Одружений. Має дві доньки 2007 і 2008 років народження.